ریاضیات فقط یک درس مهم در مدرسه نیست، بلکه برای بسیاری از کارهای روزانه شما ضروری است. احتمالاً هر روز از آن برای انجام مهارت‌های زندگی واقعی مانند خرید مواد غذایی، آشپزی و پیگیری امور مالی خود استفاده می‌کنید. چیزی که ریاضیات را خاص می‌کند این است که یک زبان جهانی است، ابزار قدرتمندی با همان معنی در سرتاسر جهان. اگرچه زبان‌ها دنیای ما را تقسیم می‌کنند، اعداد ما را متحد می‌کنند. ریاضی به ما اجازه می‌دهد تا با هم در جهت نوآوری‌ها و ایده‌های جدید کار کنیم.

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چرا ریاضی برای کودکان و بزرگسالان مهم است؟ و فواید ریاضی برای تقویت مغز چیست؟ به علاوه، دریابید که چرا یادگیری حتی ابتدایی ترین ریاضیات می تواند کیفیت زندگی خانواده شما را به طور قابل توجهی بهبود بخشد. پس با ما همراه باشید.

چرا ریاضی در زندگی اینقدر مهم است؟

شما به سادگی نمی توانید یک روز را بدون استفاده از نوعی ریاضی پایه سپری کنید. دلیلش این است. یک فرد برای پختن غذا به درک ریاضیات، اندازه گیری ها و کسرها نیاز دارد. بسیاری از افراد ممکن است از ریاضیات برای شمارش کالری یا مواد مغذی به عنوان بخشی از آن استفاده کنند. شما همچنین به ریاضیات نیاز دارید تا محاسبه کنید که چه زمانی باید خانه خود را ترک کنید تا به موقع برسید یا چه مقدار رنگ برای بازسازی دیوارهای اتاق خواب خود نیاز دارید. سواد مالی مهارت فوق‌العاده مهمی است که بزرگسالان باید در آن مهارت داشته باشند. این مهارت می‌تواند به شما در بودجه‌بندی، صرفه‌جویی و حتی تصمیم‌گیری در تصمیم‌گیری‌های بزرگ مانند تغییر شغل یا خرید خانه کمک کند. یک پایه قوی در ریاضی می تواند به افزایش درک و تنظیم احساسات شما، بهبود حافظه و مهارت های بهتر حل مسئله تبدیل شود.

ریاضی برای تقویت مغز/مغزبرتر

 

فواید یادگیری ریاضی برای تقویت مغز:

ریاضی فرصت‌های بیشتری را فراتر از دبیرستان، راهنمایی و دبیرستان ارائه می‌کند. کاربردهای آن در سناریوهای زندگی واقعی بسیار گسترده است. اگرچه بسیاری از دانش‌آموزان در کلاس ریاضی می‌نشینند و به این فکر می‌کنند که چه زمانی از این چیزهایی که در حال یادگیری هستند استفاده می‌کنند، ما می‌دانیم که بسیاری از آنها وجود دارد. آنها هر روز از دانش ریاضی خود استفاده می کنند ، بی آنکه متوجه آن باشند. اهمیت ریاضیات در موفقیت فرزند شما را نمی توان انکار کرد. ریاضیات پایه یک ضرورت است، اما حتی ریاضیات انتزاعی نیز می تواند به تقویت مهارت های تفکر انتقادی کمک کند.

1-ریاضی به عملکرد سالم مغز کمک می کند.

از آن استفاده کنید یا آن را از دست بدهید. ما این را در مورد بسیاری از مهارت ها می شنویم، و ریاضی نیز از این قاعده مستثنی نیست. حل مسائل ریاضی و بهبود مهارت های ریاضی تمرین خوبی برای مغز ما می باشند و در طول زمان مهارت های شناختی ما را بهبود می بخشد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که به طور معمول تمرین ریاضی مغز ما را سالم نگه می دارد و عملکرد مغز را تقویت می کند.

2-ریاضی مهارت های حل مسئله را بهبود می بخشد.

حل مسائل پیچیده ی ریاضیات به کودکان می آموزد که چگونه اطلاعات مهم را بیرون بکشند و سپس آنها را دستکاری کنند تا راه حلی برای حل آن مشکل پیدا کنند. بعداً، مسائل پیچیده زندگی جای کتاب‌های کار را می‌گیرند، اما حل مسئله همچنان به همین شکل اتفاق می‌افتد. وقتی دانش‌آموزان الگوریتم‌ها و مسائل را عمیق‌تر درک کنند، می‌توانند حقایق را رمزگشایی کنند و راحت‌تر مسئله را حل کنند.

ریاضی برای تقویت مغز/مغزبرتر

 

3-ریاضی استدلال منطقی و تفکر تحلیلی را تقویت می کند.

درک قوی از مفاهیم ریاضی به معنای چیزی بیش از معنای اعداد است. این به ما کمک می کند تا مسیرهای رسیدن به یک راه حل را ببینیم. معادلات و مسائل باید قبل از تعیین بهترین روش برای حل آنها بررسی شوند و در بسیاری از موارد، بیش از یک راه حل وجود دارد. برای رسیدن به پاسخ صحیح جای تعجب نیست که استدلال منطقی و تفکر تحلیلی در کنار مهارت های ریاضی بهبود می یابند. مهارت های منطقی در تمام سطوح آموزش ریاضی ضروری است.

4-ریاضی تفکر انعطاف پذیر و خلاقیت را توسعه می دهد.

نشان داده شده است که تمرین ریاضی مهارت‌های تحقیقی، تدبیر و خلاقیت را بهبود می‌بخشد. این به این دلیل است که مشکلات ریاضی اغلب ما را ملزم می‌کنند که تفکر خود را انعطاف پذیر کنیم و به بیش از یک راه به مسائل برخورد کنیم. اولین فرآیندی که امتحان می‌کنیم ممکن است کارساز نباشد. ما به انعطاف‌پذیری و خلاقیت نیاز داریم تا به مسیرهای جدیدی برای رسیدن به راه حل فکر کنیم و درست مانند هر چیز دیگری، این طرز فکر با تمرین تقویت می شود.

ریاضی برای تقویت مغز/مغزبرتر

 

5-ریاضی مسیرهای شغلی مختلفی را به ما معرفی می کند.

مشاغل زیادی وجود دارند که از تعداد زیادی مفاهیم ریاضی استفاده می کنند. اینها شامل معماران، حسابداران و دانشمندان می شوند. اما بسیاری از متخصصان دیگر هر روز از مهارت های ریاضی برای انجام مشاغل خود استفاده می کنند. مدیران عامل از ریاضیات برای تجزیه و تحلیل مالی استفاده می کنند. پستچی ها از آن برای محاسبه مدت زمان لازم برای پیمودن مسیر جدیدشان استفاده می کنند. طراحان گرافیک از ریاضی برای تعیین مقیاس و نسبت‌های مناسب در طرح‌های خود استفاده می کنند. مهم نیست که فرزند شما چه مسیر شغلی را انتخاب می‌کند، در هر صورت مهارت‌های ریاضی مفید خواهد بود.

ریاضی برای تقویت مغز/مغزبرتر

 

6-ریاضی سلامت عاطفی را تقویت می کند.

در حالی که این تحقیق هنوز در مراحل اولیه خود به سر می برد، اما نتیجه امیدوار کننده بوده است. به نظر می رسد بخش هایی از مغز که برای حل مسائل ریاضی استفاده می شود با بخش هایی از مغز که احساسات را تنظیم می کند، در ارتباط باشند. این نشان می‌دهد که تمرین ریاضی در واقع می‌تواند به ما کمک کند تا با موقعیت‌های دشوار کنار بیاییم. در این مطالعات، هر چه فردی در محاسبات عددی بهتر باشد، در تنظیم ترس و خشم بهتر عمل می‌کند. مهارت‌های ریاضی قوی حتی ممکن است بتواند به درمان اضطراب و افسردگی کمک کند.

7-ریاضی سواد مالی را بهبود می بخشد.

اگرچه بچه‌ها ممکن است در حال حاضر امور مالی خود را مدیریت نکنند، اما زمان‌های زیادی وجود دارد که مهارت‌های ریاضی تفاوت بزرگی در زندگی آنها به عنوان یک بزرگسال ایجاد می‌کند. کجا می‌توانند هزینه‌های خود را کاهش دهند؟ بودجه‌بندی چگونه به آنها کمک می‌کند تا به اهداف مالی خود برسند؟ آیا اکنون می‌توانند از پس این خرید جدید برآیند؟ با بالا رفتن سن، درک نحوه عملکرد وام‌ها و سود قبل از خرید خانه یا ماشین برای فرزند شما مفید خواهد بود. آنها باید قبل از سرمایه گذاری در بورس، سود و زیان را کاملا درک کنند. و احتمالاً قبل از انتخاب اولین شغل خود ، نیاز به ارزیابی حقوق و مزایای شغلی دارند.

8-ریاضی حافظه شما را تقویت می کند.

یادگیری ریاضیات ذهنی از مدرسه ابتدایی شروع می شود. دانش آموزان جداول جمع، سپس جداول تفریق، ضرب و تقسیم را یاد می گیرند. با تسلط بر این مهارت ها، نکات و ترفندهای بیشتری را به خاطر می سپارند، مانند افزودن یک صفر به انتهای آن هنگام ضرب در 10. دانش‌آموزان الگوریتم‌ها و فرآیندها را در طول آموزش حفظ خواهند کرد. استفاده از حافظه شما اغلب آن را واضح نگه می دارد. همانطور که کودک شما رشد می کند و به استفاده از مهارت های ریاضی در بزرگسالی ادامه می دهد، حافظه او در بهترین حالت باقی می ماند.

9-ریاضی استقامت را می آموزد.

یکی دیگر از فواید ریاضی برای تقویت مغز ، یاددادن استقامت و سخت کوشی می باشد. از آنجایی که درس ریاضیات سخت ترین درس برای یادگیری به حساب می آید ، بنابراین یادگیری و تسلط به آن ، نیازمند تلاش و استقامت زیادی می باشد. همچنین اگر دقت کرده باشید ، خواهید دید که اکثر افراد فعالیت بدنی را به یادگیری ریاضیات ترجیح داده و از زیر کار در می روند. همین امر سختی این درس را به ما می رساند و یادمان باشد که کار سخت عزم و اراده ی ما را تقویت می کند.

10-من می توانم آن را انجام دهم!

اینها کلماتی هستند که اغلب از کودکان شنیده می شود. این عبارت نشانگر رشد غرور و اعتماد به نفس آنها است. اما وقتی فرزند شما وارد مدرسه ابتدایی می شود، ممکن است این کلمات را به دفعات یا با اعتماد به نفس بیشتری بشنوید. یادگیری ریاضی برای آموزش پشتکار عالی است. با آموزش صحیح ریاضی، فرزند شما می تواند پیشرفت خود را ببیند و یک بار دیگر احساس کند که من می توانم این کار را انجام دهم.

هیجانی که یک کودک در هنگام تسلط بر مفهوم جدیدی تجربه می کند در حافظه او باقی می ماند و آنها می توانند زمانی که آنها با مهارتی جدید و سخت‌تر دست و پنجه نرم می‌کنند، دوباره به آن فکر کنند. حتی زمانی که همه چیز سخت می شود، آنها می دانند که می توانند به تلاش خود ادامه دهند و در نهایت بر آن غلبه کنند ، زیرا قبلاً این کار را انجام داده اند.

ریاضی برای تقویت مغز/مغزبرتر

 

نتیجه گیری:

اکنون ما کشف کرده‌ایم که ریاضی چقدر در تصمیم‌گیری‌های روزمره و زندگی ما اهمیت دارد، بیایید نسل بعدی را برای موفقیت با ابزارهای مناسب آماده کنیم که به آنها در یادگیری ریاضی کمک می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *