قانون جذب/مغزبرتر

قانون جذب

فهرست مطالب

قانون جذب

 

مقدمه:

قانون جذب فلسفه ای است که نشان می دهد افکار مثبت نتایج مثبتی را در زندگی افراد به ارمغان می آورند در حالی که افکار منفی نتایج منفی را به همراه دارند. این قانون مبتنی بر این باور است که افکار نوعی انرژی هستند و انرژی مثبت باعث موفقیت در تمام زمینه های زندگی می شود. از جمله سلامت، امور مالی و روابط. بر اساس بحث های صورت گرفته، این سوال مطرح می‌شود: آیا قانون جذب واقعی است؟ در حالی که قانون جذب در سال‌های اخیر به دلیل کتاب‌هایی مانند راز مورد توجه قرار گرفته است، اما فاقد شواهد علمی برای ادعای خود است و عموماً به عنوان یک شبه علم به آن نگاه می‌شود.

قانون جذب/مغزبرتر

قوانین جذب:

قانون جذب چگونه کار می کند؟ اساساً، انرژی افکار شما تجربیات شما را آشکار می کند. بنابراین افکار مثبت تجربیات مثبت را نشان می دهند و بالعکس. البته این قانون طرفداران پر و پا قرصی هم دارد که می گویند این قانون دادای اصول جهانی می باشد که به آن اعتبار می بخشد.

مثال: این قانون نشان می دهد که چیزهای مشابه به یکدیگر جذب می شوند. به این معنی است که افراد تمایل دارند افرادی را جذب کنند که شبیه آنها هستند . اما همچنین نشان می دهد که افکار افراد تمایل به جذب نتایج مشابه دارند. اعتقاد بر این است که تفکر منفی باعث جذب تجربیات منفی می شود. ، در حالی که اعتقاد بر این است که تفکر مثبت تجربیات مطلوبی را ایجاد می کند.

طبیعت از خلاء متنفر است: این قانون جذب نشان می دهد که حذف چیزهای منفی از زندگی شما می تواند فضایی را برای چیزهای مثبت بیشتری ایجاد کند تا جای خود را بگیرند. حامیان این فلسفه می گویند از آنجایی که چیزی همیشه این فضا را پر می کند، مهم است که آن فضا را با مثبت بودن پر کنید.

زمان حال همیشه عالی است: این قانون بر این ایده تمرکز دارد که همیشه کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهبود لحظه حال انجام دهید. در حالی که ممکن است همیشه به نظر برسد که زمان حال به نوعی ناقص است، این قانون پیشنهاد می کند که به جای احساس ترس یا ناراحتی، شما باید انرژی خود را روی یافتن راه هایی متمرکز کنید تا لحظه حال را به بهترین شکل ممکن تبدیل کنید.

قانون جذب/مغزبرتر

نحوه استفاده از قانون جذب:

اما چطور می شود این قانون را در زندگی خود به کار برد؟ طبق این فلسفه، شما واقعیت خود را خلق می‌کنید. آنچه روی آن تمرکز می‌کنید همان چیزی است که در زندگی تان اتفاق می افتد. پس به هر چیزی فکر کنید ، به سمت همان چیز کشیده خواهید شد.

برخی از کارهایی که می توانید برای گنجاندن قانون جذب در زندگی خود انجام دهید عبارتند از:

  • قدردان باشید
  • اهداف خود را تجسم کنید
  • به دنبال نکات مثبت در یک موقعیت باشید
  • یاد بگیرید چگونه تفکر منفی را شناسایی کنید
  • از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید
  • وقایع منفی را به شیوه ای مثبت تر بازگو کنید.

در حالی که قانون جذب ممکن است راه حلی فوری برای همه چالش های زندگی نباشد، می تواند به شما کمک کند که دیدگاه خوش بینانه تری نسبت به زندگی پرورش دهید. همچنین ممکن است به شما کمک کند انگیزه خود را برای ادامه کار برای رسیدن به اهداف خود حفظ کنید.

روابط اجتماعی:

شما می توانید از برخی از عناصر قانون جذب برای رسیدن به اهداف رابطه خود استفاده کنید. یکی از راه های انجام این کار این است که از چیزهایی که ممکن است شما را در مورد اجازه دادن به عشق در زندگی خود بازدارند، آگاه تر شوید.

اگر متوجه شدید که مسائلی مانند ترس از آسیب‌پذیری شما را از ایجاد روابط عاشقانه قوی باز می‌دارد، می‌توانید برای غلبه بر این ترس‌ها قدم بردارید. نزدیک شدن به روابط خود با مثبت‌اندیشی ممکن است به شما در ایجاد روابط سالم ‌تر کمک کند.

شغل:

قانون جذب همچنین می تواند برای دستیابی به اهداف حرفه ای شما مفید باشد. در حالی که مردم گاهی اوقات به اشتباه فکر می کنند که صرفاً مثبت اندیشی در مورد آرزوهای شغلی شما تغییرات مثبتی را نشان می دهد، نکته کلیدی این است که از اهداف بلند مدت خود برای ایجاد تغییرات خاص و مشخص در شغل خود استفاده کنید. ارائه ای که به شما کمک می کند تا در جهت اهدافتان قدم بردارید.

به عنوان مثال، تنها امید به دستمزد بالاتر کافی نیست. انجام اقداماتی مانند کسب مهارت های قابل فروش، جستجوی ترفیع، یا حتی دنبال کردن یک موقعیت جدید، گام هایی هستند که می توانید در آینده انجام دهید. طبق قانون جذب، تمرکز انرژی خود در راه های مثبت، تغییرات مثبتی را در زندگی شما در آینده به ارمغان می آورد.

قانون جذب/مغزبرتر

پول:

تجلی تغییرات مالی در زندگی شما مستلزم گام‌های کوچک و پیشرفت مداوم است. به جای اینکه فقط آرزوی بیشتر داشته باشید، مهم است که زندگی مالی خود را ارزیابی کنید و اهدافی را برای آنچه می‌خواهید هم اکنون و هم در آینده به دست آورید تعیین کنید.

قانون جذب افراد را تشویق می کند که از طرز فکر کمبود به ذهنیت فراوانی تغییر کنند. به جای تمرکز بر چیزهایی که کمبود دارید، احساس قدردانی نسبت به چیزهایی که دارید را تمرین کنید. با انجام این کار، هنگام تلاش برای رسیدن به اهداف مالی خود، آمادگی بیشتری خواهید داشت و از فرصت های ارائه شده بهترین استفاده را خواهید کرد.

قانون جذب/مغزبرتر

تاثیر قانون جذب:

در حالی که قانون جذب فاقد پشتوانه علمی است، طرفداران پیشنهاد می کنند که می تواند تغییرات مثبتی در زندگی افراد ایجاد کند. برخی از دلایلی که چرا افراد ممکن است مزایای این فلسفه را تجربه کنند عبارتند از:

جلوه های معنوی:

قانون جذب ممکن است نتایجی را به همراه داشته باشد چون با معنویت افراد سر و کار دارد. معنویت به خودی خود با مزایای سلامتی مختلفی از جمله کاهش استرس، سلامتی بهتر، افسردگی کمتر و رفاه کلی بهتر مرتبط است. بسیاری از مردم معتقدند که این فلسفه با همسو کردن خدا یا جهان با خواسته های ما کار می کند. این تصور نشان می دهد که مردم همه از انرژی ساخته شده اند و این انرژی در فرکانس های مختلف عمل می کند. به همین دلیل، مهم است که فرکانس انرژی را با افکار مثبت تغییر دهیم، به ویژه قدردانی از آنچه در حال حاضر داریم.

با استفاده از افکار و احساسات مثبت و سپاسگزار و با تمرکز بر رویاهای خود به جای ناامیدی، می توانیم فرکانس انرژی خود را تغییر دهیم و قانون جذب چیزهای مثبتی را وارد زندگی ما می کند. آنچه جذب می کنیم بستگی به مکان و نحوه تمرکز ما دارد. توجه ماست، اما باید باور کنیم که از قبل مال ما بوده یا به زودی خواهد شد.

رفاه بهتر:

استفاده از قانون جذب نیز ممکن است تأثیرات مثبتی بر سلامت روانی داشته باشد. با تمرکز بر دستیابی به واقعیتی جدید و با باور به آن، ما تمایل داریم بیشتر ریسک کنیم، فرصت های بیشتری را متوجه شویم و خود را با فرصت های جدید رو به رو کنیم. برعکس، وقتی باور نداریم که چیزی برای ما در حیطه امکانات است، تمایل داریم که فرصت ها را بدون توجه از خود دور کنیم.

وقتی باور داریم که لایق چیزهای خوب نیستیم، به گونه‌ای رفتار می‌کنیم که شانس خوشبختی ما را خراب می‌کند. با تغییر احساسات خود درباره زندگی، الگوهای منفی زندگی‌مان را معکوس می‌کنیم و الگوهای مثبت، سازنده‌تر و سالم‌تری ایجاد می‌کنیم. یک چیز خوب به دیگری منتهی می شود. و جهت یک زندگی می تواند از یک مارپیچ رو به پایین به یک صعود به سمت بالا تغییر کند.

یکی از پایه های بسیاری از انواع درمان این است که تغییر گفتار با خود می تواند زندگی شما را در جهت مثبت تغییر دهد. شناسایی و تغییر خودکار افکار منفی می تواند اثرات مثبتی داشته باشد و به افراد کمک کند تا به سلامت روانی بهتری دست یابند.

قانون جذب/مغزبرتر

نکاتی برای تمرین قانون جذب:

چند تمرین وجود دارد که می تواند به شما کمک کند قانون جذب را در زندگی خود به اجرا درآورید. برخی از ایده ها عبارتند از:

روزنامه نگاری: نوشتن افکارتان می تواند به شما کمک کند بهتر یاد بگیرید. که الگوهای فکری همیشگی خود را بشناسید تا ببینید که آیا به خوش بینی یا بدبینی گرایش دارید و در مورد تغییر الگوهای منفی افکار بیشتر بدانید.

یک تابلوی خلق و خو بسازید: یک یادآوری بصری ایجاد کنید که به شما کمک می کند ذهنیت مثبتی داشته باشید، با انگیزه بمانید و روی اهداف خود تمرکز کنید.

پذیرش را تمرین کنید: به جای تمرکز بر آنچه در حال حاضر اشتباه است یا آنچه باید تغییر کند، روی پذیرش همه چیز همانطور که هستند کار کنید. شما با آرزوی متفاوت بودن اوضاع در حال حاضر قطعا دچار مشکل خواهید شد.

خودگویی مثبت را تمرین کنید: اگر با انتقاد بیش از حد از خود دست و پنجه نرم می کنید، هدف خود را برای شرکت در خودگویی مثبت هر روز تعیین کنید. با گذشت زمان، ممکن است این موضوع بسیار آسان تر شود و ممکن است دریابید که حفظ یک حرف منفی چقدر دشوارتر است.

نتیجه گیری:

در حالی که قانون جذب در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، این مفهوم جدید نیست. معلم های موفقیت بسیاری در سرتاسر دنیا ، این قانون را قانون موفقیت و پیروزی می دانند و در کلاس ها و همایش های خود آن را تدریس می کنند. شما نیز می توانید با تغییر نگرش و ترسیم آرزوهای خود ، از این قانون در جهت موفقیت خود بهره بگیرید.

دیگر مقالات

تاثیر استرس روی مغز/مغزبرتر
وبلاگ

تاثیر استرس روی مغز

استرس بخشی آشنا و اجتناب ناپذیر از زندگی روزمره است که به اشکال مختلفی مانند سلامتی، پول و روابط بروز می کند و روی مغز تاثیر می گذارد. در هر موردی که با یک تهدید بالقوه مواجه می شویم، ذهن و بدن ما وارد عمل می شود و برای مقابله با مسائل (مبارزه) یا اجتناب

ادامه مطلب
استرس مالی/مغزبرتر
وبلاگ

استرس مالی

اگر نگران پول هستید، نگران نباشید چون تنها نیستید. پول یک منبع رایج استرس برای بزرگسالان به شمار می رود. طبق آمار هایی که بدست آمده ، ۷۲ درصد از بزرگسالان درباره ی پول احساس استرس می کنند. نگرانی در مورد پرداخت اجاره یا احساس غرق شدن در بدهی. با توجه به استرس مالی که

ادامه مطلب