آموزش سودوکو/مغزبرتر

در مقاله های قبلی که درباره سودوکو نوشته بودیم. دو روش را به شما معرفی کردیم. و حالا در این قسمت از این مقاله با گذشتن و آموزش دادن دوتا از روش ها امروز می خواهیم. به شما روشی بگوییم که برای حل کردن و به پاسخ رساند سودوکو های سخت است. حالا می خواهیم براتون کمی مبحث را شفاف تر می خواهم بکنیم.

روش جدید حل سودوکو:

خوب برای حل کردن اول می خواهیم براتون به مقاله قبلی یک اشاره بکنیم. در قسمت های قبلی به این نکته اشاره کردم. که برای حل سودوکو نیاز است. که صبر کنیم و تمرکز داشته باشیم. تا راحت تر بازی رو به اتمام برسانیم. ولی خوب بعضی از سودوکو بشدت سخت هستند. و نمی توان آنها را به حل کرد. پس در نتیجه می توان گفت که با روش های قبلی می توان همه سودوکو ها را حل کرد. ولی خوب همچنین در مقاله قبلی درمورد سطوح سودوکو و سختی آنها با شما صحبت کردیم.

به یک سری نکات قبلی از اینکه مبحث را باز کنیم. می خواهم به شما بگویم که ذهنیت بهتر را از این روش به دست بیاورید. چرا می گویم برای حل سودوکو های سخت نیاز به روشی دیگر است. به این منظور که هر چقدر سودوکو سخت تر شود. اعداد کمتری به ما داده می شود. یا حتی ممکن است که اعدادی که ما نیاز داریم. کمتر شوند پس به عبارتی باید گفت ممکن است. روش های قبلی بدون استفاده شوند. یعنی اینکه ما نیاز به روشی جدید داریم. یا حتی استدلال جدید برای حل سودوکو

آموزش سودوکو/مغزبرتر

 

حل کردن سودوکو با استدلال جدید تر:

خوب باید به این نکته توجه داشته باشید. که برای حل کردن در مقاله قبلی از روش های خط به خط یا روش ترکیبی استفاده می کنیم. پس در نتیجه به این نکته می رسیم که اگه اعداد کم شوند. یا کم باشند. و پخش باشند باید از این روش استفاده کرد. جوری که با استدلال سودوکو رو حل کنیم.

حل سودوکو به روش کاندیدایی:

در مقاله قبلی خیلی کم به این روش اشاره کردیم. برای اینکه در انتخاب جای درست اعداد به مشکل نخوریم. باید زیر نظر داشته باشیم که از روش کاندیدایی باید برای حل سودوکو استفاده کنیم. تا بتوانیم درصد خطا را پایین تر بیاریم. و بتوانیم که سودوکو را حل کنیم. پس در نتیجه اگر مقاله قبلی را خوانده باشید.

باید این رو بدونید. برای به دست اوردن جای عدد ۲ و جای عدد ۱ ما دوتا از خانه ها را کاندید می کردیم. که یا این خانه یا اون خانه جای عدد ۱ است. پس در نتیجه برای حل سریع تر از این روش استفاده می شود. ولی فکر نکنید که می توانید فقط با زدن جای دو عدد از روش کاندیدایی استفاده کنید. در بعضی وقتا ها ممکن است. که یک خانه را کاندید برای ۴ عدد در نظر بگیریم.

روش کاندیدایی سخت نیست!!

خوب شاید وقتی در بالا خواندید. که به شما گفتم یک خانه ممکن است.کاندید برای جای ۴ عدد شود. کمی حس گیج شدن داشته باشید یا حتی بگید چه روش عجیبی هستش پس می خوام براتون یک مثال بزنم.

فکر کنید که یک ناحیه سودوکو جلو شما هستش که ۴ تا از خانه یا حتی بیشتر داخل آن هستند. و همچنین در نظر داشته باشید که اعداد که در آن کم هستند. اعداد ۱،۴،۶،۹ هستند. و آن ۴ خانه خالی که بودند. هر ۴ تا کاندید برای اعداد ۱،۴،۶،۹هستند. همچنین سازندگان سودوکو سعی می کنند. که به شما کمک کنند. پس این نکته رو داشته باشید که ممکن است که خیلی از کاندیدا در راستا اعداد قرار گیرند. و حذف شوند مثل عجدول سودوکو پایین

آموزش سودوکو/مغزبرتر

 

من براتون یک نمونه از سودوکو ای که خود بنده طراحی کردم. گذاشته ام می بینید. که راحت می شود کاندید ها را حذف کرد. و این نکته در یک سودوکو کامل و همچنین با راهنمایی های که یک طراحی برای ما گذاشته است کاملا فرق دارد.

و راحت می توانید سودوکو ها را حل کنید. ولی به این نکته توجه کنید که برای شروع به حل کردن. لازم است که ترتیبی که به شما می گویم رو رعایت کنید. تتا بتوانید راحت تر سودوکو را حل کنید پس با من تا آخر این مقاله همراه باشید.

اصول حل کردن سودوکو:

خوب برای حل کردن سودوکو باید به نکاتی که بهتون الان می گم دقت داشته باشید.

ترتیب اعداد برای حل سودوکو:

خوب از عدد ۱ باید شروع کنید و با تکنیک های که به شما گفته ایم سعی بر این داشته باشید. که با روش ترکیبی و همچنین روش خط به خط و پیدا کردن مسیر اعداد سعی کنید. که جای دیگر اعداد را پیدا کنید. و اعداد را در جای درست خود بگذارید. تا بتوانید هم از سودوکو لذت ببرید. و همچنین بتوانید مغز خود را پرورش دهید.

با تمرین این کار به طور ناخودآگاه مغز شما عادت می کند. که سودوکو ها را این جوری حل کند. و به عبارتی بعد از تمرین شما در این روش استاد می شوید. و به طور ناخودآگاه جای اعداد را پیدا می کنید. یا حتی وقتی سودوکو را می خواهید. حل کنید خط های فرضی مثل خط های که من در مقاله قبلی برای شما می کشیدم بکشید.

استفاده از گام دوم برای حل سودوکو:

خوب در مقاله قبلی برای اینکه سودوکو خودمون رو ساده تر حل کنیم نیاز داشتیم که کمی سودوکو رو ساده ترش بکنیم. و به عبارتی می توان گفت که با تمام کردن بعضی از ناحیه ها کار خودمون رو راحت تر می کردیم. مثلا وقتی یک خانه در ناحیه خالی بود. یا حتی دوتا خانه در یک ناحیه خالی بود.

می توانستیم با قوانین بازی ناحیه را حل کنیم. یا اگر در جدول سودوکو ما فقط یک خانه از یک سطر و جدول خالی باشد. می توان با شمارش اعداد و کم بودن یکی از اعداد عدد مورد نظر رو برای جای خالی پیدا می کنیم. و سطر یا ردیف را در جدول سودوکو کامل می کنیم.

استفاده از هر دو روش خط به خط و ترکیبی برای حل کردن سودوکو:

در حل کردن خودتون رو به یک روش قانع نکنید. سعی کنید که فقط از یک روش استفاده نکیند. چون یکنواخت بودن در حل کردن مشکلات یا حتی سبک زندگی جلو پیشرفت شما را می گیرد. پس در نتیجه می شود.

گفت در بازی خود را محدود نکنید. همچنین بعد از حل کردن سودوکو حس می کنید. که نا خودآگاه شما جای اعداد را می داند. و می توانید به راحتی اعداد را در جای درست خودشان بگذارید. و همچنین با یاد گرفتن و درک کردن روش کاندیدایی می توانید خیلی راحت تر از پس سودوکو ها بر بیاید.

آموزش دیدن تمرین مستمر برای حل کردن سودوکو:

خوب در هر کاری مهم است. که شما تمرین داشته باشید. زیرا که برای کسب موفقیت نیاز است. که تمرین داشته باشید. پس به این نکته توجه داشته باشید.

که در این بازی باید تمرکز و صبر داشته باشید. تا لذت بیشتری را از بازی ببرید. پس در نتیجه می شود گفت که با آموزش دیدن و وقت گذاشتن حتما از سطح بالایی در این بازی را به دست میاورید. پس در نتیجه می شود گفت که فقط صبر کنید. فعلا از بازی سودوکو و حل کردن سودوکو خود لذت ببرید.

با توجه به نکاتی که به شما گفت بودیم. الان باید آماده حل کردن یک سودوکو سطح متوسط یا آسان باشید. ولی خوب توجه داشته باشید که تمامی این نکاتی وقتی جذاب می شوند. که شما از تکنیک کاندیدایی استفاده کنید.

آموزش سودوکو/مغزبرتر

 

آموزش حل کردن به روش کاندیدایی:

خوب دوستان گلم می خواهیم در این بخش از مقاله برای شما روش کاندیدایی رو آموزش دهیم تا بتوانید. راحت تر سودوکو حل کنید. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

روش کاندیدایی:

در این روش با کاندید کردن اعداد برای خانه های هر ناحیه و همچنین حذف بقیه کاندید ها با روش های متفاوت جواب درست را به دست میاوریم. که در بالا بهش اشاره کامل کرده ام. خوب بعضی از شما ها شاید منظور منو از اینکه اعداد را کاندید می کنیم. را نمی دانید. و با خودتون می پرسید منظور من چیست؟ یا حتی شاید گیج شوید. پس در نتیجه به این نکته می رسیم که باید برای شما کمی مبحث را بیشتر باز کنم. تا درک بهتری از این روش داشتد باشید. این روش در تمامی سطوح بازی سودوکو به شما کمک می کند. پس حتما تا آخر این ویدویو با من همراه باشید.

درک بهتر از روش کاندیدایی:

خوب هر ناحیه را در مغز و ذهن خود یک کشور در نظر بگیرید. و هر خانه در آن ناحیه یک شهر هستش پس نیاز است. برای مدیریت بهتر و کنترل بهتر شهر ها داخل ناحیه کشور آن ها را به مدیران خوبی سپرد. تا شهر را مدیریت کنند. و خوب در مجموع نیاز به ۹ مدیر است.فقط  ۹ مدیر وجود دارد. و باید دقیقا آنها را جایی گذاشت که بهترین استفاده را از آنها برد. بعد دچار مشکل نشویم.

پس باید چه کرد. شاید واژه کاندید شدن به گوش شما رسیده است. در جمعی یکی از افراد کاندید می شود که مدیریت را به دست گیرد. تا راه مناسب تری را بقیه بروند. روش کاندیدایی هم این گونه است. اعداد برای هر خانه کاندید می شوند. عددی که باید در انجا بماند از بین بقیه کاندید ها حذف می شود. و ناحیه به راحتی مدیریت می شود. دقیقا هم روش کاندیدایی به این صورت است ما باید توجه تمرکزمان را روی اعداد بگذاریم. و با تست کردن در ذهن و غیره راحت می شود. متوجه جواب درست شد. اگر در ناحیه ای دو عدد برای دو خانه کاندید شوند. با تست و همچنین توجه به اعداد می شود انتخاب درست را کرد.

استفاده از روش کاندیدایی:

برای استفاده از روش کاندیدایی حتی اگر یک ناحیه کاملا خالی باشد می توان راحت آن را پر کرد. ولی خوب نکته حل سودوکو زمان حل آن است. یعنی اینکه شما می توانید با تست اعداد در جاهای مختلف هم بعد از مدتی به جواب می رسید. ولی رقابت بین افراد بین تایم حل کردن سودوکو های دشوار است. به این منظور که برای حل سودوکو در هر سطح دشوار حتی کسی که قوانین را درست نمی داند.

با برنامه های سودوکو راحت میتوان به جواب رسید منظورم از برنامه سودوکو بازی های سودوکو هستند. ولی خوب باید به این نکته توجه داشته باشید تمامی روش های که تا الان به شما آموزش داده شده است. در کنار هم هستش که سرعت حل کردن شما را بالا می برد. و می تواند راحت هر نوع سودوکو را حل کنید. و همچنین سودوکو بازی هستش که نیاز به صبر و تمرکز دارد. پس باید به اعداد توجه کنید و این نکته رو به شما گفت که نیاز است با استدلال های درست به جلو رفت چون با اشتباه بودن.

آموزش سودوکو/مغزبرتر

 

یکی از اعداد تمامی اعداد بهم می ریزند. و یک مشکل زنجیره وار پیش می آید. نمی توان آن را به راحتی حل کرد. چون بعد از گذشت پیدا کردن چند جواب باید بازی از اول شروع کرد. چون در سودوکو اعداد بهم مربوط هستند. و لازم است که حتما تمرکز خودتون رو بر روی این نکته بگذارید. که اشتباهی رخ ندهد چون کل تلاش شما را برای حل سودوکو بهم میزند. و این اصلا چیز خوبی نیست

کل مبحث کاندیدایی:

در اصل این روش یک روش تست است. که در ذهن شما جای اعداد باشد و ذهن شما را بیشتر فعال نگه دارد. تا بتوانید پیشرفت بیشتر در زمینه سرعت حل سودوکو و همچنین تقویت مغز خودتون با سودوکو پیشرفت بیشتری داشته باشید. خوب دوستان تا الان باید ذهنیت خوبی را از این روش داشته باشید. در ادامه می خواهم کمی بیشتر درباره اثرات مثبت سودوکو بر روی مغز صحبت کنیم.

تاثیراتی سودوکو بر روی مغز می گذارد:

در این بخش تصمیم داریم که به یکسری از فواید که سودوکو بر روی مغز شما دارد. صحبت کنیم.خوب سودوکو یکی از بازی های است. که هم مخاطبین زیادی دارد. و همچنین اعتیاد آور است. پس در نتیجه می شود. گفت که سودوکو تاثیرات عالی بر روی شما می گذارد. که در پایین به چند تاشون می خوام اشاره کنم.

تقویت حافظه:

خوب بازی سودوکو تقویت بر روی مغز خیلی تاثیرات می گذارد. که یکی از تاثیرات آن تقویت حافظه هستش که خیلی ها برای اینکه حافظه قوی تری داشته باشند. سودوکو بازی می کند. برای جلو گیری از اینکه به زوال عقل یا حتی به آلزایمر دچار نشوند. سودوکو بازی می کند. سودوکو خیلی بر روی تقویت حافظه اثر می گذارد. بهتون پیشنهاد می کنم. که اگه وقت خالی دارید. حتما سعی کنید سودوکو بازی کنید. چون خیلی تاثیرات مثبت می گذارد. که در ادامه می خواهم بیشتر درباره اش صحبت کنیم.

آموزش سودوکو/مغزبرتر

 

قدرت فکر کردن را بیشتر می کند:

خوب در بالا به این نکته اشاره کرد ام. که رقابت زمان در حل کردن سودوکو وجود دارد. و بعد از اینکه شما تمرین داشته باشید. سرعت حل کردن سودوکو تون بیشتر می شود. و در نتیجه می شود گفت سرعت فکر کردن شما بیشتر می شود. و شاید خیلی در زندگیتون این نکته تاثیر بگذارد. به این منظور که در بعضی کار های روزانه می توانید ببنید که چقدر توجه و تمرکز نیاز است. و اگر آن را تقویت کنید. می تونید به این سطح برسید که خودتون هم متوجه می شید که سرعت نتیجه گیریتون در طول کار های روزانه بیشتر می شود.

تمرکز بیشتر:

سودکو یکی از بازی های است. که تاثیرات به شدت عالی بر شما می گذارد. اما از هرکسی هم این سوال را بپرسید. که سودوکو بیشتر به چه چیزی نیاز دارد. به شما می گوید که نیاز به تمرکز دارد و همچنین در مقالات قبلی هم حتی ما بهش اشاره کردیمو همچنین در این مقاله هم حتی بهش خیلی اشاره شد. ولی دوست دارم بدونید که تمرکز یکی از اساسی ترین چیز های است. که یک انسان نیاز دارد که سودوکو بازی است که به شما کمک می کند در تقویت تمرکز خودتون و همچنین بقیه چیزا که در پایین و بالا بهش اشاره کردم.

ذهن و مغز شما را فعال نگه میدارد:

خوب در مقاله های قبلی من به شما گفته بودم. که فعال ماندن مغز چقدر بر تقویت و همچنین پیشرفت مغز تاثیر می گذارد.این بازی است که در لحظه اول مغز را فعال می کند و آن را به چالش می کشد و کاری می کند که شما کمی به چالش کشیده بشوید. دقیقا سودوکو همچین بازی جذابی است. برای همین است که طرفدارن زیادی دارد و شهرت جهانی دارد.

سخن پایانی:

در این مقاله درباره روش کاندیدایی با شما صحبت کردیم. امیدواریم که بتونید این روش را به راحتی یاد بگیرید. البته باید بهتون بگم که این روش خیلی راحت است و به شخص می تونم بگم که روش های قبلی یاد گرفتن شان سخت تر است. ولی خوب دلیل نمی شود که هر چیز که کار سختی را انجام می دهد یاد گرفتنش یا انجام دادنی کار بهاش سخت باشد. دقیقا روش کاندیدایی هم در این حالت است.

 

 

اگر تمایل به خواندن قسمت قبل دارید بر روی قسمت قبل کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *