تغذیه برای مغز

فهرست مطالب

تغذیه برای مغز:

سلام امروز می خوایم درمورد تغذیه مغز صحبت کنیم. همانطور. که تغذیه برای داشتن بندی سالمی به ما کمکم می کند در این ذهن و مغز ما تاثیر می گذارد. شاید برای هرکس با قابل باور نباشد که مغز انسان هم نیاز به تغذیه دارد با یک مثال ساده شروع می کنیم و ادامه می دهیم.

خوب فکر کنید شما یک ورزشکار هستید برای مثال یک بدن ساز شما هم به بدن خود و هم حوزه ورزشی خود علاقه دارید. خوب اگر تجربه رفتن به باشگاه های ورزشی را داشته باشید.

متوجه می شوید که افراد حرفه ای غیر از برنامه ورزشی خود. برنامه ای برای تغذیه خود و همچنین روزمرگی خود دارند که بتوانند، مسیر ورزشی بهتری را داشته باشند برای مثال یک فرد ورزش کار یک برنامه غذایی دارد که مثلا صبح ها بعنوان صبحانه تخم مرغ بخورد حالا  شما مغز خود را باید جای آن ورزش کار بگذارید.

مغز شما هم نیاز به این دارد که تغذیه خوبی داشته باشد همانطور که آن ورزشکار یکسری کار ها را میکند و یا یکسری کار ها را نمی کند مغز شما هم دقیقا باید در این شرایط باشد. چون که انسان وقتی به جسم سالم نیاز دارد به مغز سالم هم نیاز دارد. و برای پیشرفت در زندگی باید هر دو این دو موضوع را ارتقا دهد.

تغذیه مغز مغز برتر

تا در مسیر زندگی خود پیشرفت های چشم گیری داشته باشد در مقاله قبلی برای شما راهای تقویت حافظه و… را کاملا توضیح دادیم حالا می خواهیم. برای شما نحوه تقویت مغز با تغذیه سالم و اینکه چرا باید مغز را تقویت کرد صحبت کنیم. خوب آیا تابحال کلمه زوال عقل به گوش شما رسیده است؟

زوال عقل چیست؟

خوب در این بخش می خواهم براتون زوال عقل رو توضیح بدم خوب شما فکر کنید که مثل مثال قبل یک فرد هستید دقیقا متضاد فرد قبلی فردی که به ورزش اهمیت نمی دهد. زندگی آنچه نان عالی ندارد و… خوب حالا بر می گردیم سر بحث اصلی خودمون فردی دومی رو جایگزن یک مغز کنید.

مغزی که حافظه درستی ندارد در برنامه ریزی ضعیف است اصلا تقویت نشده است. و تغذیه مناسب نداشته است حالا به من بگوید که شما کدام یک را ترجیح می دهد خوب خیلی از شما حتما فرد و مغز گزینه اول را می پسندید. زوال عقل دقیقا گزینه دوم ما هستش وقتی که مغز شما به خوبی کار نمی کند . به عبارتی ذهن شما کند شده است. و مثل قبل نیست که دلایل خواص خودش را دارد مثل بیماری،افزایش سن و… که دلایل خواص خودش رو دارد.

راجب زوال عقل بیشتر بدانید:

کسی که با این موضوع در ارتباط دارد در یادگیری به مشکل می خورد . یا حتی ممکن از در به خاطر سپردن چیزی به مشکل بخورد. هچنین عوامل بیرون هم هستند . مثل سکته مغزی یا حتی آلزایمر که در سنین بالا مشاهد شده است.این عمل با آسیب به سلول های مغزی باعث می شود . که کم کم مغز ضعیف شود یا به عبارتی درگیر زوال عقل شود.

حالا شما با زوال عقل آشنا شدید  شاید ناراحت کننده باشد . که هرچقدر سن شما بیشتر می شود ذهن شما هم کند تر و پیر تر می شود. شما به طور عادی نمی توانید جلوی پیری مغز رو بگیرید . یا به عبارتی ناخودآگاه ذهن شما به کم کم به مرور زمان به سمت زوال عقل می رود.

تغذیه مغز مغز برتر

و شما نمی توانید جلو این عمل رو بگیرید و می شود . گفت برای تمامی کسان این اتفاق می افتد. ولی شما می توانید با انجام یکسری کارها که قبلا بهش اشاره کرده . بودیم مغز خود را تقویت کنید. حالا در این مقاله هم یکسری راهکاری برای جلو گیری از زوال عقل و همچنین تغذیه مغز توضیح بدیم . و بهتون کمکی کرده باشیم. در ادامه مسیر بهبود مغز رو برای شما توضیخ می دهم.

مسیر تغذیه مغز:

خوب همونطور که شاید خیلی از شما ها بدونید مسیر درستی برای بهبود یا مسیر تغذیه وجود ندارد. منظور بنده از درست این نیست که راه وجود ندارد و شما نمی توانید . چون شرایط  مغز و جسمانی هر انسان نسبت به جای که زندگی می کند فرق دارد باید گفت که دقیقا نمی شود . گفت که همه باید یک مسیری رو بروند. ولی خوب یک راه یا مسیر برای تغذیه مغز انسان وجود دارد یعنی به طور کلی می شود گفت که مغز انسان با یکسری چیز ها تغذیه می شود . حتما باید بدونید که ارتباط خاصی میان بدن و مغز انسان وجود دارد

یعنی وقتیکه سلامت جسمانی خود را حفظ کنیم به سلامت مغز خود هم خیلی کمک کرده ایم یعنی چه؟

یعنی اینکه اگر شما به بعنوان مثال به سلامت جسمانی خود کمک کنید . کم کم می تونید متوجه بشید که سلامت مغز شما هم تقویت میابد یا به عبارتی مغز خود را تغذیه کرده ایده. براتون یک مثال ساده می زنم که راحت تر متوجه بشید . اگه به ورزشکاران حرفه ای توجه کنید. متوجه می شید که آنها کنار به ورزش خود از سطح بالای آمادگی ذهنی برخور دار هستند. حالا منظور من چیست اگه به مبارزان بوکس یا هر ورزش دیگر به صورت جهانی دقت کنیم .

متوجه میشویم که از قدرت برنامه ریزی و تمرکز بالایی برخوردار هستند . یعنی اینکه ذهن به شدت آماده ایی دارند که به این منظور است. ورزش کاران با درگیر جسم خود باعث شدند که ذهن آنها هم درگیر شود و باعث شد . که هردو کنار هم پیشرفت کنند و به سطح عالی برسند.

حالا فکر کنم به این نتیجه باید برسید که ذهن و بدن بر هم دیگر تاثیر می گذارند. پس اگر می خواهید از زوال عقل جلو گیری کنید و به عبارتی مغز خود را تقویت کنید. باید به جسم خود هم برسید. یعنی با شروع یک ورزش با تقویت جسم خود باعث می شوید . که ذهن شما هم تقویت شود.حالا در ادامه میخواهم راجب این صحبت کنم که اگر جسم خود را تغذیه نکنید چه اتفاقی میوفتد.

تغذیه مغز مغز برتر

 

آسیب جسم به مغز:

شاید خود شما با خودن این  مقاله متوجه بشید . که رعایت نکردن ممکن است. هم به جسم هم به مغز شما آسیب زیان آور یا حتی جبران ناپذیری بزنید. خوب تحقیقات دانشمندان نشان داده است که یکی از راه های تقویت مغز یا کند کردن رسیدن . به زوال عقل این است که شما وزن خود را کنترل کنید. ورزش کنید به سلامتی و غذا های که می خورید اهمیت بدهید . روزمرگی سالم تری داشته باشید. یا حتی با جلو گیری از بیماری دیابت با قندی که یکی از بیماری های خطر ناک می باشد. که اگر شما به سعی کنید خود را کنترل کنید تا هم به این بیماری دچار نشوید و هم سلامتی مغز و هم سلامت جسم خود را حفط کنید.

پیشنهاد من به شما این است که به جای گرفتن رژیم های کوتاه مدت و عذاب آور که هم به شما آسیب میزند. و هم به بنده شما ضرر میزند کمی فکر کنید و غذای سالم را جایگزین کنید . و کم کم غذای خود را کم کنید تا هم کاهش وزن داشته باشید هم بتوانید سلامت جسمانی خود را تامین کنید. پیشنهاد که می تونم به شما بدم این است که در این رژیم از غذا های طبیعی در استفاده کنید . به سمت سبزیجات و میوه ها رو بی آورید.

رژیم سبزیجات و غذای سالم:

در این بخش می خواهم براتون در مورد رژیم سخن بگوییم حالا یک تعریف ساده از غذا های سالم این است . که طبیعی باشد و خوب غذایی نباشد که چرب باشد چیزی که به صورت این است . که اکثریت افراد جامعه اطلاعات کامل دارند که غذا های سالم چی هستند و…

حالا درمورد رژیم سبزیجات و میوه می خواهیم حرف بزنیم. خوب دوستان عزیز تعریف این بخش ها هم اکثریت افراد می دانند . ولی میخواهم یکمی تخصصی تر صحبت کنیم. خوب ورزشکاران مثل بدن سازان خوب در رژیم غذایی خودشون حتما از سبزیجات و میوه و غذاهای سالم استفاده می کند . چون بیشتریت انرژی که می گیرند از همین غذا ها تامین می شود.که چندتا شونو به شما پیشنهاد می گم.

به غیر از تاثیرات که بر مغز شما این تغذیه ها می گذارند . باعث می شوند که شما از بیماری های بشدت خطرناک دور بمونید مانند دیابت،بیماری قلبی،سرطان و… دور بمونید حالا چندتا رو می خوام براتون مثال بزنم که راحت تر در انتخاب رژیم غذایی دقت کنید.انتخاب بهتری داشته باشید.

تاثیر سبزیجات بر مغز:

میوه و سبزیجات بیشتری رو در میان وعده های بخورید بگذارید.سعی کنید بیشتر از بیزیجات استفاده کنید . به غیر اینکه انرژی خوب به شما می دهند. باعث می شوند در وقت های شب که شام میخورید خواب سبک تری داشته باشید . و به طور کلی حس خوبی داشته باشید.روزمرگی بهتری داشته باشید . همچنین غلات رو به میان وعده خود اضافه کنید. منظور بنده این هستش که غلات بیشتری بخورید . همین غذا به شما کمک می کند که مغز خود را پرورش بدهید. چرا که آنتی اکسیدان های موجود در سبیزجات از مغز شما محافظت می کنند . و طول عمر مغز شما رو افزایش می دهند. و ابتلا به زوال عقل را کند تر می کند.

سبزیجات با پوست تیره مثل بادمجان یا سبزیجات چلیپایی مانند کلم،کلم بروکلی،شلغم هم تاثیر زیادی بر روی ذهن شما می گذارند و طول عمر مغز را افزایش می دهند.

همچنین می شود سبزیجات دیگر هم نام برد مانند:  چغندر،گل کلم،کلم بروکلی،کلم پیچ،فلفل دلمه ای قرمز و…

که تاثیرات عمده هم بر زندگی عادی شما می گذارد و روحیه عالی بر شما جای می گذارد.اگر شما در کنار هم با رعایت اصولی که بهتون گفتم مثل تغذیه درست . و همچنین ورزش طول باعث تقویت مغز خود می شوید.

در بالا من به این اشاره کردم به این که غذا های چرب نخورید . شاید شما اصلا ندوید که چطور باید چه کاری بکنید اصلا غذا های چرب که منظور بنده به اون بود دقیقا چی هستند. چیا جای گزینش کنیم تا بتونیم انرژی بدن خودمون رو تامین کنیم . در ادامه با بنده همراه باشید.

چربی مضر:

از چربی های مضر یا ناسالم دوری کنید چربی های که توسط خود انسان درست. شده اند و به انسان زیان میزنند چربی های که توسط خود انسان ها درست شده اند . و میشود به عبارتی گفت که به این چربی ها میشه گفت چربی های که توسط کارخانه ها ساخت شده . که اگر به افرادی که اضافه وزن چشم گیری دارند . میشود گفت افرادی که از این ماده که ساخت خود بشر هستش استفاده می کنند. این عامل یکی از عوامل به شدت مهم هستش که در این مقاله بهش اشاره می کنیم . شاید میشه گفت خطر ناک ترین نوع آسیب به انسان را فقط از این راه می شود به انسان وارد کرد.

جالب است بدانید:

خوب حالا شاید برای شما جلب توجه کند . که چطوری این ماده را شناسایی کنیم و از مصرف غذایی یا رژیم غذایی خود حذف کنیم.خوب بهش گفت میشه چربی ترانس که در قالب کالا های فروشگاهی به دست ما می رسند . که تعریف خیلی ساده ای هم دارند. حالا برای شما که دوست دارید مغز خود را پرورش دهید . کسب اطلاعات مهم باشد و دوست داشته باشید که بدونید.

چگونه شناسایی باید آن را شناسایی کرد یا کم کم از سبد کالای خود حذف کنیم یا حتی دوست دارید که درصد آن را کم کنید با من همراه باشید . که می خواهم برای شما توضیح دهم.حالا اگر شما کالایی را خریداری کرده باشید باید به برچسب مواد غذایی آن توجه کنید . خوب باید به درصد یا اندازه چربی ترانس توجه کنید که بتوانید آن را مدیریت کنید.این تفاوت در مثال مثل روغن ساده با روغن گیاهی خیلی به چشم کاربران می خورد.

غذا های مضر بر مغز:

حالا یکسری غذا هایی هستند مثل گوشت قرمز که در افزایش کروسترول بدن نقش مهیا کنند.حالا با اضافه شدن کروسترول به بدن به مرور زمان باعث حمله قلبی می شود . که یکی از خطر ناک ترین مشکلات هست که با آن سر و کله داریم. سعی کنید گوشت قرمز را کم کنید و به جای ماهی و مرغ را در وعده های خود قرار دهید . تا بتوانید هم زندگی سالم تری داشته باشید هم تغذیه مغز خود را رعایت کنید.

یک پیشنهاد عالی هم برای شما دوستان عزیزم دارم . با استفاده از روغن زیتون و یا روغن کانولا هنگام تف دادن غذای خود استفاده کنید . تا غذای سالم تری داشته باشید. و یا وقتیکه در حال پخت غذایه خود از چربی های مضر دوری کنید . و وعده خود را این گونه بپزید.  می توانید غذای خود را آب پز کنید .  یا حتی آن را تفت دهید.

تغذیه مغز مغز برتر

همچنین می توانید از ماهی ها استفاده کنید . برای دریافت اسید چرب بهترین و رایج ترین برای دریافت اسید چرب استفاده از ماهی های هست . که داری اسید چرب امگا۳ هستند. خوب میشود ماهی که از اسید چرب برخوردارند . اشاره به ساردین،سالمون،شاه ماهی و… کرد.

که توصیه میشود در هفته ۱ یا حتی ۲ این ماهی ها را مصرف کنید.

تاثیر رژیم بر مغز:

همچنین حتما تاکید می کنم . که حتما قبل از شروع به رژیم با یک پزشک متخصص هماهنگ شید . چرا که ممکن است بدن شما درحالی باشد . که نیاز به کنترل چربی ندارد.و اگر آن را حذف کنید ممکن است به شما ضرر غیر قابل جبران بزند.یا قبل از خرید ممکل یا میوه یا سبزیجات سعی کنید . که با پزشک مشاوره کنید. یا مثلا سعی کنید ایده آل خود را به پزشکی که با آن در ارتباط هستید بگوید.

که بهترین راهنمایی یا برنامه غذایی را به شما دهد. تا بتوانید تجربه بهتری داشته باشید . برای مثال شما دوست دارید برید و یم مکمل غذایی را بخرید یا حتی می خواهید در رژیم غذایی خود یک وعده غذایی خاص اضافه کنید. شما باید قبل از شروع با دکتر متخصص هماهنگ شید چون ممکن است که راه بهتری رو به شما پیشنهاد دهد یا حتی اون چیزی که می خواهید . مصرف کنید و به رژیم غذایی خود اضافه کنید کار اشتباهی است. برای شما ممکن است درست کار نکند . چون که دکتر شما نسبت فقط به شما نظر می دهد . و برای شما برنامه ریزی می کند . حالا در ادامه می خواهم در مورد ارتباط روحی شما با پیشرفت مغز شما و جسم شما صحبت کنیم.

ارتباط روح با مغز و جسم:

سعی کنید که روح خود را فعال کنید . از لحاظ جسمی فعال تر باشید. یعنی اینکه سعی کنید حس بهتری رو داشته باشید . خود را از ناراحتی ها دور کنید. حتی اگه یک رشته ورزشی را دنبال نمی کنید سعی کنید . در روز هفته نیم ساعت یا یک ساعت ورزش کنید.این کار خود رو در هفته ۵ بار تکرار کنید که بعد از گذشت یک مدت شروع کند . که تبدیل به عادت شود.همچنین این پیشنهاد رو برای شما دارم که اگر هم نمی تونید . ورزش کنید فعالیت های که ضربان قلب شما را بالا می برد بیشتر کنید.

مثلا پرش از ارتفاع یا هر فعالیت دیگر که بنظر شما بر اضافه شدن ضربان قلب شما تاثیر مثبت می گذارد . و به شما حس خوبی می دهد زیرا که این کار باعث پرورش مغز شما می شود. و مغز را درگیر می کند.غیر از انها می شود به پیاده روی یا حتی شنا و دوچرخه سواری اشاره کرد . چون که همه آنها گزینه های عالی هستند تا بتوانند شما را اون حس رضایتی که نیاز دارید . برسونه ولی خوب بنظر من البته این یک پیشنهاد به شماست که کاری رو بکنید . که از آن لذت میبرید زیرا هدف از انجام این فعالیت ها بالا بردن حس خوبی هستش که در شماست که باعث تقویت و تغذیه مغز شما شود.

تاثیر حس خوب بر مغز:

فعالیت های که حس خوبی به شما می دهند . مثلا صرف ناهار با یکی از دوستان تون شاید عجیب باشه که بدونید . که فعالیت های از این قبیل حتی بر روی سلامت جسمی شما اثر مثبت می گذارند . و با عث می شوند که سلامتی بیشتری داشته باشید همین کارهای کوچیک به شما کمک می کند . که هم حس بهتری داشته باشید هم بر روی تقویت مغز شما تاثیرات مثبتی می گذارد . و به عبارتی می شود گفت که ذهنتون رو همیشه فعال نگه میدارد . یا حتی فعالیت های داوطلبانه که به شما کمک می کند.

حس بهتری داشته باشید فعالیت های اجتماعی مثلا کمک کردن . به دیگران شاید این کار ها خنده دا به نظر برسد یا حتی فکر کنید و بگوید این کارهای کوچیکر چرا باید بر روی تغذیه مغز من تاثیر بگذارد . ولی می شود گفت که همین کارهای که ساده بشمار می روند و از نظر شما تاثیری ندارد . بیشترین اثرات را بروی مغز شما میگذارند.

موضوعات مهم در رابطه با حس خوب مغز:

موضوغاتی که به شما حس خوب می دهند باعث می شوند که شما لذت ببرید. سعی کنید که تمرکز بیشتری بر روی آنها بگزارید چون که بعد از گذشته مدتی متوجه می شوید که این فعالیت های کوچیک چقدر بر شاداب بودن شما تاثیر می گذارد. نباید از این موضوع غافل شد که برای سلول های مغز شما این مهم است که مغز شما فعال بماند. منظور از فعالیت هم همین مطالبی هستش که تا الان به شما گفتم که اگه بخوام یک اشاره کوچیک بکنم میشه به ورزش،تغذیه مناسب مغز و روح اشاره کرد البته این هم بگم که باید این مطالبی که بنده بیان کردم باید متوجه شده باشید که اصل موضوع مربوط به این است که شما بتوانید.حس خوبی رو برای خودتون جمع کنید. بیشتر کتاب بخوانید و پازل بخوانید.

که در مقاله های قبلی به آنها خود من اشاره کردم مثل مقاله راه های فعال کردن نیم کره چپ با کلیک کردن بر روی راه های فعال کردن نیم کره چپ مغز می توانید مقاله رو بخونید. توی اون مقاله یکسری تفریحات رو بهتون پیشنهاد و توضیح دادم که کلی بهتون کمک میکنه.

تغذیه مغز مغز برتر

تاثیر فعالیت های روزمره بر مغز:

حالا در ادامه بهتون می گم که حتی کار های روزمره شما باعث می شود که مغز شما فعال بمونه. شاید خیلی از ماها به مدرسه یا دانشگاه میریم یکی از فعالیت های که مغز مارو تحریک میده چرا چون هم در اجتماع هستیم راه میریم غذا می خوریم فکر می کنیم یا کارهای دیگه.. حتی شاید شمایی که این مقاله رو می خونید سرکار هم برید. مغز شما حتی با سرکار رفتن هم فعالیت خودشو میکنه چرا که شما مشغول به فکر کردن هستید. حتی فیلم دیدن هم باعث میشه که شما بتونید.

مغز خودتون رو فعال نگه دارید. شاید بعضی از شما الان به این موضوع فکر کنید که در بالا من گفتم با بالا رفتن سن ذهن به طور خودکار پیرتر می شود شما کم کم به سمت زوال عقل می رود. حالا به روش های مختلف که یکی از آنها آلزایمر است. که در ادامه میخواهیم درمورد موضوعاتی برای پیشگیری آلزایمر صحبت کنیم پس با من همراه باشید.

پیشگیری از آلزایمر:

۱.فعالیت های مغزی: خود را اضافه کنید همانطور که در بالا هم بهش اشاره کرده بودم فعالیت های مغزی باعث می شوند که مغز شما عمر بیشتری داشته باشد. یا به عبارتی با درگیر شدند سلول های مغز انسان باعث جلوگیری یا پیشگیری آلزایمر می شود. که در مقاله قبلی که همان راه های فعال کردن نیم کره چپ مغز اشاره کردم برای خواندن این مقاله با کلیک بر روی راه های فعال کردن نیم کره چپ مغر می تونید اون مقاله رو بخونید. حالا هم در این مقاله یک اشاره کوچیک می کنم حله کردن سوالات ریاضی،پازل،یادگیری زبان و…

۲.ورزش کردن:

یکی از عوامل که در ادامه ربط این موضوع رو به مغز کامل بهتون می گم. خوب سعی کنید ورزش کردن رو در برنامه های روزانه خودتون قرار بدید. مثل تمرینات هموازی یا حتی پیاده روی یا شنا کردن خیلی بر روی و حتی شروع کردن به یک ورزش به طور حرفه مثل بوکس،کونگفو یا هرچی چیزی که جسم و مغز شما رو درگیر کند در طول روز یا حتی در طول هفته شاید الان وقتش باشه که بدونید ورزش کردن چه ربطی به مغز انسان داره. خوب مغز انسان یک تیکه از بدن انسان میشه ولی خوب باید این رو بدونید که مغز و جسم ارتباط موثری با هم دارند که بالا کاملا توضیح دادم.

۳.رژیم غذایی درست و صحیح:

داشته رژیم غذایی هم به جسم کمک می کند هم به مغز ما من کاملا براتون با مثال بالا توضیح دادم ولی حالا یه سوال از شما دارم دقیقا منظور از رژیم غذایی سالم چیست؟

شاید شما قبل از خوندن این مقاله اطلاعی نداشتید ولی خوب شاید هم از قبل تعریف اصلی رو می دونستید ولی ما سعی می کنیم در این مقاله دید بهتری در مورد این موضوع به شما بدیم پس با ما همراه باشید. رژیم که شما میخواهید شروع کنید کاملا باید توسط یک پزشک متخصص نوشته یا برنامه ریزی شود زیرا که او از ویتامین های که تاثیر بهتری روی شما دارند یا برای شما خوب هستند.

کاملا با خبر است پس باید به پزشک خود اعتماد کنید ولی شاید شما بخواهید خودتون یک رژیم ساده داشته باشید البته این رو هم بهتون بگم که در بالای مقاله کاملا توضیح دادم ولی خوب یک اشاره کوچیک خالی از لطف نیست. رژیم شما باید شامل سبیزجات،میوه و غذا های سالم باشد و غلات کامل و مواد غذایی های با آنتی اکسیدان های قوی که بر روی محافظت از ذهن و حفظ سلامت تاثیر بسیار عالی میگذارد.

تغذیه مغز مغز برتر

۴.مدیریت استرس:

داخل این مقاله بنده به این موضوع اشاره کردم که ارتباط خاصی بین جسم و مغز و روح انسان وجود دارد که باعث می شود انسان به مرو پیشرفت چشم گیر داشته باشد حالا شما باید برای دریافت بهترین خروج رابطه بین این سه را حفظ کنید یعنی چی یعنی اینکه اگه شما مغز خود را تقویت نکنید و فقط به جسم و روح برسید به مشکل میخورد به منظور اینکه یک فرد رو در ذهن خود تصور کنید که بدنی عالی با روحی قوی دارد ولی سواد ندارد حالا این بحث درمورد تمامی این سه گزینه صدق می کند حالا بریم سراغ کنترل یا به عبارتی مدیریت استرس که با ریلکس کردن یه تایم کوتاه مثلا در حد ۱۰ دقیقه در روز وقتی برای مدیتیشن بگذارید که هم حس سبکی داشته باشد و همچنین بتوانید تعادل بین مغز و جسم و روح را برقرار کنید.

۵.خواب کافی:

خوب این بحث در مورد جسم ما می شود ولی خوب باید به این نکته توجه داشته باشید که شاید در دورن کودکی هم اگر در خاطر داشته باشید که پدر و مادر های ما بر روی ساعت خواب ما تاکبد خواصی داشتند و میشه از اهمیت این موضوع کاملا برخوردار شد حالا شما دوستان عزیز باید این مطلب را بدانید که اگر کمبود خواب داشته باشید به مرور زمان ممکن است که از لحاظه چهره خیلی تغییر کنید مثلا زیر چشم های شما کاملا گود میشود در اکثریت وقت هرکس شما رو میبیند قیافه کاملا خسته ای دارید که توجه هرکس را جلب می کند که بنظر من واقعا چیز خوبی نیست حالا باید به این بحث هم دقت کنید خواب بیش از حد هم ضرر های خودش را دارد می شود گفت خواب زیاد ضرر هایش بیشتر از خواب کم هست.

به مرور روزمرگی خود را خراب میکنید حس خوب نسبت به اکثریت چیز ها ندارید ولی خوب منظور بنده این نیست که هرکی خواب کمتری داره آدم موفقی هستش ولی خوب می خوام این هم بدونید که باید حد معتدل هر چیزی رو باید نگه داشت خوب اندازه خوابیدن که در تمامی سنین متفاوت است ولی خوب برای بیشتریت افراد این ساعت در تمامی سن ها تعریف شده ولی از این نکته نباید غفلت کرد که بعضی افراد خواب کم را به دیگران پیشنهاد می دهند که خود بنده هم طرفدار خواب کم هستم ولی ساعتی که برای اکثریت افراد پیشنهاد می شود ۷ تا ۸ ساعت بیشتر نیست البته این نکته رو هم باید بدانید که تعادل در خواب تاثیر خیلی مثبتی بر روال زندگی شما می گذارد.

۶.فعالیت های اجتماعی:

خوب عزیزان باید این مطلب بهتون بگم که فعالیت های اجتماعی گروه بندی می شود منظور من از گروه بندی این نیست که نسبت به تاثیر بر روی مغز جدا می شوند خیر حرف من راجب این است که فعالیت های اجتماعی رو میشه نسبت به افراد مختلف جدا کرد حالا چگونه الان براتون توضیح میدم خوب همه شما میدونید که همه انسان ها بر روی یک نظر نیستند و فکر های که از مغز آنها میگذرد یکی نیست به این منظور که ایده های همه با هم متفاوت است و خوب سلیقه های متفاوت را به نتیجه رسونده و باعث شده.

که راهی جدید برای گذروندن زندگی پیش بیاد و تعریف که می خوام بهتون بگم یه حالت کلی داره سعی کنید در جمع ها بیشتر فعال باشید در جامعه در اجتماع در خانواده در گروه های دوستانه خود سعی کنید همیشه در حال خندیدن و شادی باشید چرا که وقتی شاداب و خوشحال باشید تاثیرات مثبتی بر مغز شما می گذارد و باعث می مشود که پیشرفت های چشم گیری از درون در خود حس کنید پس پیشنهاد من رو قبول کنید بیشتر در جمع باشید سعی کنید فعالیت های خود را بیشتر کنید چون هم در دیگران تاثیرات مثبت می گذارد هم بر شما

۷.حفظ فعالیت های ذهنی:

یکی از مباحثی که در موفقعیت در تمامی چیز ها لازم است استمرار است که دقیقا بحث این بخش ما هم درمورد حفظ و استمرار دارد شاید شما الان بخواهید شروع کنید به اینکه مغز خود را تغذیه کنید و یا حتی مثل مقاله قبلی که درباره راه های فعال کردن نیم کره سمت چپ مغز بود دوست دارید که شروع کنید هم زمان هم یکی از دوستان شما هم با شما شروع به کار میکند ولی خوب بعد از ۱ هفته شما دیگر علاقه ندارید یا به دلیل چند تا از مشکلاتی که دارید دیگر ادامه نمی دهید .

اهمیت تغذیه مغز:

به عبارتی کنار می کشید از اینکه به تغذیه مغزتون اهمیت بدید کلا فاصله می گیرد حالا فرض کنید که همان دوست که شما داشتید که با هم شروع کرده بودید عقب نمی کشد و با تمرکز بیشتر ادامه می دهد بنظر شما بعد از ۱ ماه دوست شما نتیجه بهتری گرفت یا شما معلومه دوست شما هم تونسته تجربه مسب کنه هم خودش رو بهتر شناخت البته این رو بگم که این بحث من ربطی به کیفیت فعالیت شما و دوست تون نداره و صرفا یک استدلال ساده برای ساخت ذهنیت مناسب برای شما از استمرار هستش که بتونید.

درک بهتری داشته باشید و انگیزه بگیرید و مسیر که در رو قدم گذاشته اید رو ادامه دهید. به موفقیت برسید که نهایتا خود شما را راضی نگهدارد خوب الان میریم سراغ اصل مطلب تا الان فک کنم ذهنیت تون برای اینکه بقیه مطالب رو بگم کاملا آماده است در مقاله قبلی راجب به اینکه چطور نیم کره سمت چپ مغز رو فعال کنیم کاملا توضیح دادم و یکسری تمرین بهتون گفتم که با انجامشون حتما می تونید نتیجه بگیرید. برای خوندن این مقاله رو راه های فعال کردن نیم کره سمت چپ مغز کلیک کنید.

فعالیت های مورد نیاز مغز:

با انجام یکسری فعالیت های ساده مثل حل کردن پازل انجام فعالیت های ریاضی که توجه خیلی زیادی بهش شده یا حتی بازی با کارت و وقت گذاشتن و مطالعه کردن و خواندن کتاب یا گوش کردن موزیک یا حتی یادگیری زبان به عبارتی می تونم بگم هر چیزی که مغز شما را درگیر کند بتوانید آن را فعال کنید.که کاملا هم در این مقاله هم در مقاله های قبلی کاملا توضیح داده ام در این بخش هم به اهمیت اینکه چقدر استمرار در کاری مهم است توضیح دادم پس حتماب برای شروع کردن حتما آمادگی این رو داشته باشید که به مدت طولانی این کار را ادامه دهید.

تغذیه مغز مغز برتر

سبک زندگی عالی:

خوب با این مطالبی که برای شما من گفتم فک کنم تا الان به اون چیزی که می خواستید رسیدید ولی خوب بعضی مطالب مهم هم مونده که بهتون نگفتم حالا ادامه می دهیم و براتون توضیح میدم شاید هدف شما از خوندن این مقاله چیز دیگزی باشد ولی چیزی در ذهن من می گذشت فقط این ها نبود.

الان شاید از خودتون سوال کنید که خوب چی دقیقا چه چیزایی رو من میخواستم به شما بگم این بود که سبک زندگی مناسبی رو برای خودتون انتخاب کنید یک برنامه ریزی عالی یک سبک زندگی عالی رضایتی که نهایتا خود شما داشته باشید و اینکه بتونید جور زندگی کنید که حتی دیگران هم از زندگی شما راضی باشند و تناسبی بین جسم و روح و همچنین مغز شما باشد. در ادامه می خوام براتون درباره اینکه کمی هم با مغز انسان آشنا شوید تا بتونید بیشتر با این عضو حیاتی بدن ارتباط بگیرید.

مغز انسان:

مطلبی که شاید برای اکثریت شما خیلی جذاب باشد و باعث شود تعجب کنید اطلاعات است . که الان به شما خواهم داد اول از همه دوست دارم بدونم شما در چه حد درباره مغز خودتون طالاعات دارید اصلا شاید ندونید ولی خوب کمی فکر کنید و به یک ذهنیت برسید . تا بریم سراغ ادامه بحثمون خوب کمی با خود فکر کنید الان به چه نتیجه ای رسیده اید چه فکری می کنید.

خوب مغز انسان اندام بشدت حساس و حیاتی درون سر انسان است که تمامی وظیفه های بدن بر دوش مغز انسان است کنترل بدن استدلال کردن ایده پردازی خلاقیت و یا حتی دستورات خوابیدن می تونید . یک مثال بزنید مثلا گوشی های هوشمند یا حتی کامپیوتر ها نسخه های ضعیفی از یک انسان هستند چرا که سی پی یو موجود در این دستگاه ها مثل مغز انسان فعالیت می کند . و به عبارتی می شود گفت که مغز و سی پی یو های این جور دستگاه خیلی با هم شبیه هستند به چه منظور به این منظور که تمامی اتفاقات در این دستگاه ها توسط سی پی یو مدیریت می شود و می شود گفت که تمامی اتفاقات که در بدن انسان میوفتد . هم گردن مغز انسان است.

تغذیه مغز مغز برتر

مغز انسان حدودا از ۱۰۰ میلیارد نورون تشکیل شده که سرعتی حدودا ۲۵۰ مایلی بر ساعت اطلاعات را جابجا می کند.که باید برای حفاظت از این اندام مهم انسان یکسری تغذیه ها باید به آن داد که در بالا همه آنها را براتون نوشته ایم و آماده کردیم.

سخن پایانی:

خوب دوستان گل امیدوارم که از این مطالبی که بهتون گفتم بهترین استفاده ها رو کرده باشید. بدردتون خورده باشه و خیلی باعث پیشرفت تون بشه بهتون پیشنهاد می کنم که با تغذیه مناسب ذهن خودتون رو پیشرفت بدید همچنین که غیر از تغذیه جسم و مغز شما نیاز به تربیت مغز هم دارید . که کامل برای شما در مقاله قبلی توضیح داده ام توجه داشته باشید . که در تغذیه مغز خیلی غلات و سبزیجات تاثیر دارند. خیلی به شما کمک می کنند. و همچنین نزدیک شدن به ورزش در ذهن شما و همچنین جسم شما تاثیر مثبت می گذارد.همچنین در کنار رعایت سلامت جسم و ذهن حتما به سلامت روح توجه داشته باشید که کاملا به طور شفاف براتون توضیح دادم.

دیگر مقالات

تاثیر استرس روی مغز/مغزبرتر
وبلاگ

تاثیر استرس روی مغز

استرس بخشی آشنا و اجتناب ناپذیر از زندگی روزمره است که به اشکال مختلفی مانند سلامتی، پول و روابط بروز می کند و روی مغز تاثیر می گذارد. در هر موردی که با یک تهدید بالقوه مواجه می شویم، ذهن و بدن ما وارد عمل می شود و برای مقابله با مسائل (مبارزه) یا اجتناب

ادامه مطلب
استرس مالی/مغزبرتر
وبلاگ

استرس مالی

اگر نگران پول هستید، نگران نباشید چون تنها نیستید. پول یک منبع رایج استرس برای بزرگسالان به شمار می رود. طبق آمار هایی که بدست آمده ، ۷۲ درصد از بزرگسالان درباره ی پول احساس استرس می کنند. نگرانی در مورد پرداخت اجاره یا احساس غرق شدن در بدهی. با توجه به استرس مالی که

ادامه مطلب