هوش کودک

فهرست مطالب

در این مقاله میخواهم درباره هوش کودک با شما عزیزان سخن بگویم .
در مقاله های قبلی درباره تربیت حافظه کودک و تربیت کودک با شما عزیزان صحبت کرده بودم
اما در این مقاله میخواهم جزئیاتی از هوش کودک به شما عزیزان ارائه بدم.
هر کودکی در هر خانواده ای ممکن است یک هوش متفاوتی داشته باشد با پکیج های
تقویت حافظه مغز برتر فرزندان خود میتوانند ضرب و تقسیم چند رقم در چند رقم بدون حساب کردن
با ماشین حساب و چرکنویس برای فرزندان شما امکان پذیر میشود ، برای این که حافظه کودک شما تقویت بشود باید راه هایی را فرزندانتان انجام دهند.
قبل از این که راه حل هایی برای تقویت هوش کودک شما به شما بخواهم بگویم باید نکته ای به شما بگویم که خیلی مهم است و شما والدین به آن باید عمل کنید، نکته ای که خیلی مهم است این است که فرزندانتان را اصلا با کسان دیگر مقایسه نکنید زیرا باعث میشود فرزند شما از آن شخص متنفر بشود و  شاید سال ها طول بکشد که فرزند شما با آن طرف خوب بشود پس سعی بکنید که اصلا فرزندانتان را با کسی مقایسه نکنید.

هوش

الگو برداشتن فرزند از روی والدین:

کودک شما در این سن از شما والدین بسیار الگو برداری میکنند به دلیل این که دوست دارند هرکاری که شما انجام ،میدهید را او هم انجام بدهد پس مواظب رفتار و اخلاقی که انجام میدهید باشید، سعی بکنید که کار هایی که به او میگویید انجام ندهد و به او میگویید این کار ناپسند است را خودتان هم انجام ندهید به دلیل این اگر ببیند شما هم دارید این کار را انجام میدهید او هم انجام میدهد و میگوید که این کار حتمی خوب است که پدر مادرم هم دارند انجام میدهند.

غذای خوب:

برای این که فرزندان شما بتوانند اول صبح خوبی داشته باشند به فرزندان خود عادت بدهید که وقتی از خواب بیدار میشوند دو لیوان آب بنوشند تا مواد زائد بدن را دفع میکند و تحقیقات بر روی فرزندان نشان داده است که اگر در اول صبح دو لیوان آب میخورند میتوانند بر روی تکالیف هایی که میخواهد انجام بدهند تمکرز خوبی داشته باشند.

سوالاتی که فرزندان از شما میپرسند را جواب بدهید:
تحقیقات نشان داده است که کودکانی که سوال زیادی میپرسند مایل به آموزش های بیشتری هستند پس با جواب دادن به سوال های آن ها ،آن هارا برای آموزش دیدن تشویق بکنید و تا آن جایی که میتوانید چیز هایی که بلد هستید را به او آموزش بدهید.

مسئولیت دادن:
سعی کنید از مسئولیت زیاد به فرزندان خود بپرهیزید به دلیل این که آن ها در سنینی هستند که نمیتوانند چند تا کار را باهم انجام بدهند سعی بکنید یک مسئولیت به او بدهید و آن مسئولیت را کامل انجام بدهد و برای انجام دادن آن محدودیت زمانی بگذارید تا مسئولیت پذیری را یاد بگیرد.

کودکان اکثرا دوس دارند در مکالمه افراد بزرگسالان شرکت بکنند این چیز را از کودکان خود نگیرید بگذارید برای یادگیری چیز هایی مثل حرف زدن ، چگونه با دیگران ارتباط بگیرو و…
در حین حال هم بگذارید از بازی هایی که میکند لذت ببرد هرچیزی اختضای سنی دارد.

کودک

هوش فرزندان شما تقریبا به سوال هایی که میپرسد خیلی مربوط است سوال هایی که از شما میتواند بپرسد نشان دهنده هوش و درک کودک است این مطلب یک نکته ای بود که میتوانید تشخیص بدهید که کودک شما چقدر باهوش است.

بازی هایی که یک کودک میتواند انجام بدهد:
در سنین پایین کودکان دوست دارند بازی های کامپیوتری انجام بدهند و این برای هوش و حافظه فرزندان شما اصلا خوب نیست.
سعی کنید ذهن کودک را خودتون آموزش بدهید در کنار بازی های کامپیوتری بازی های حافظه ای مثل سودوکو،مکعب رو بیک و … را برای کودکان تهیه کنید و آن هارا هم انجام بدهند ،برای بازی های کامپیوتری کودکان خود محدودیت تایمی بگذارید تا زیاد در این بازی ها غرق نشوند و بتوانید آن هارا کنترل بکنید.

مطالعه:
برای این که بتوانید کودک خود را به مطالعه عادت بدهید سعی بکنید از بچه گی برای آن ها مطالعه بکنید و بزرگ که شدند سعی بکنید که دیگر خودشان سعی بکنند مطالعه بکنند ، مطالعه برای تقویت حافظه و هوش کودکان بسیار تاثیر گذار است.
سعی بکنید برای این که وقت اضافی کودکان خود را با موسیقی هایی که هیچ سودی برای انسان ندارند تلف نکنید برای وقت اضافی فرزندان یک کتاب صوتی دانلود کنید تا بتوانند از کتابی که گوش میدهند حداقل سودی ببرند .

ورزش کردن:
این عمل هم میتواند روح شما و هم جسم شما را تقویت بکند با روزی ۲۰ دقیقه ورزش کردن شما میتوانید به تقویت حافظه و هوش خود بسیار کمک بکنید ورزش کردن عملی است که شما را به آرامش میرساند.

عادت دادن به چیزی: سعی بکنید فرزندان خود را به چیز هایی عادت بدهید که به او صدمه نزند مثلا یک نمونه که میشود آن را مثال زد این است که برای غذا خوردن او ،او را به غذاهای فست فودی عادت ندهید این غذا بر روی سرعت عملکرد بر روی مغز کودک بسیار تاثیر بدی میگذارد و به او صدمه میزند هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ هوشی و حافظه ای که اصلا خوب نیست.

خواب: برای فرزندان شما اولین چیزی که خیلی مهم است خواب کافی است برای خواب کودکان روزی ۸ الی ۱۰ ساعت گفته شده است که سعی بکنید این خواب حد اکثر از ساعت ۱۱ تا ۷ باشد و سعی بکنید فرزندان خود را سحر خیز پرورش بدهید تا بتواند کار های خود را با انرژی انجام دهد.

با پکیج های مغز برتر فرزندان شما میتوانند هوش و حافظه خود را تقویت کنند:
مغز و انسان از دو نیم کره راست و چپ تشکیل شده است.
نیم کره راست مسئول مسائل عاطفی ،هنری،خلاقیتی است و نیم کره چپ مسئول ریاضیات محاسبات ، منطق و تحلیل است.
برای فعالسازی هر کدام از نیم کره ها روش های مختلفی وجود دارد .در این کتاب با روش هایی اشنا میشویم که با فعال کردن نیم کره ههای چپ مغز میپردازد. یکی از بهترین راه ها برای فعالسازی نیم کره های چپ استفاده از ریاضی است ، اما یکی از مشکلاتی که بسیاری از ما از دوران کودکی و حتی بزرگسالی همواره با آن مواجه مواجه بوده ایم درس شیرین ریاضی است. تا جایی که بعضی از ما حتی در محاسبات ساده هم به مشکل بر میخوریم  و برای حل مسئله ساده ای نیاز به کمک داریم. اما حتمی در اطراف خود افرادی را دیه اید که به سرعت محاسبات را انجام میدهند  و در کمتر از چند ثانیه محاسباتی که برای ما پیچیده بود انجام میدهند.

هوش و کودک
آیا این افراد هوش و نابغه خدادادی دارند؟
آیا فقط افراد خاصی قادر به این کار هستند
همه افراد با آموزش درست نمیتوانند هوش ریاضی بالایی داشته باشند!!!!
در این مجموعه آموزشی با روش هایی آشنا میشوید که میتوانید بعه ساده گی و با سرعت ،ریاضی را بدون استفاده از ماشیت حساب و به صورت ذهنی انجام دهید و علاوه بر این به یک پیشرفت باورنکردنی در ریاضی دست پیدامی کنید، دارای حافظه برتر ،خلاقیت بیشتر تر،اعتماد به نفس بالا تر و تمرکز خارق العاده ای خواهید شد. ضمن این که محاسبات تا پایان دوره تحصیلی در هر مقطعی و  حتی در زندگی روزمره برایتان کاربرد خواهد داشت.
بعد از این که اموزش میبیند اگر در روز نتوانید روزی دوساعت آن را مرور کنید تمام چیز هایی که آموزش دیده اید  میپره و آن را فراموش میکنید، پس سعی بکنید تمام چیز هایی که آموزش دیده اید را در روز مرور بکنید تا در آن کاری که دارید انجام میدهید حرفه ای بشوید.

دیگر مقالات

تاثیر استرس روی مغز/مغزبرتر
وبلاگ

تاثیر استرس روی مغز

استرس بخشی آشنا و اجتناب ناپذیر از زندگی روزمره است که به اشکال مختلفی مانند سلامتی، پول و روابط بروز می کند و روی مغز تاثیر می گذارد. در هر موردی که با یک تهدید بالقوه مواجه می شویم، ذهن و بدن ما وارد عمل می شود و برای مقابله با مسائل (مبارزه) یا اجتناب

ادامه مطلب
استرس مالی/مغزبرتر
وبلاگ

استرس مالی

اگر نگران پول هستید، نگران نباشید چون تنها نیستید. پول یک منبع رایج استرس برای بزرگسالان به شمار می رود. طبق آمار هایی که بدست آمده ، ۷۲ درصد از بزرگسالان درباره ی پول احساس استرس می کنند. نگرانی در مورد پرداخت اجاره یا احساس غرق شدن در بدهی. با توجه به استرس مالی که

ادامه مطلب