آموزش

چرتکه

آموزش

جدول سودوکو

آموزش

مکعب روبیک

آموزش

محاسبات سریع

آموزش

تندخوانی

مقاله های

برنامه ریزی تحصیلی

آموزش چرتکه 

شاید تا به حال این سوال در ذهن شما پیش آمده است که چرا از چرتکه که یک وسیله محاسباتی بسیار قدیمی است همچنان استفاده میشود؟ استفاده از چرتکه چه مزایای دارد؟ چرا توصیه میشود که کودکان خود را در کلاس های چرتکه ثبت نام کنیم؟ چرتکه یک وسیله مجاسباتی قدیمی است که از آن برای محاسبه چهار عمل اصلی (ضرب – تقسیم – جمع – تفریق) و اعمالی که به صورت غیر مستقیم به این چهار عمل مربوط میشوند مثل بهتوان رساندن و … استفاده میشود.

آموزش سودوکو

سودوکو یک پازل اعداد است. که بر روی مغز خیلی تاثیرات مثبت می گذارد. این بازی قوانین جالبی و کمی دارد. و همین قوانین باعث این شده.در قرن نوزدهم در کشور فرانسه بازی سودوکو یا پازل اعداد سودوکو رایج شده بود. همچنین در سال ۱۹۷۹ این بازی کتاب ها هم رایج شد. و طرفدارن خود را کسب کرده بود. همچنین در آن زمان داخل کتاب ها به اسم جایگاه اعداد به میدان آمد. ولی خوب این نکته رو داشته باشید که رشد بیشتر سودوکو به گردن ژاپنی ها بود.

آموزش مکعب روبیک 

یکی از محبوب ترین سرگرمی های چند دهۀ اخیر، مکعب روبیک است. این مکعب جادویی به سرعت در سراسر جهان منتشر شد و علاقه مندان زیادی را برای خود به وجود آورده است. به طوری که امروزه به صورت حرفه ای و در سطح جهانی، آموزش داده می شود و مسابقات بین المللی آن برگزار می شود.
همچنین دارای مدرک مهندسی معماری، فوق لیسانس مجسمه سازی و معماری داخلی بود. روبیک در اواخر سال ۱۹۶۰ استاد طراحی داخلی و معماری در آکادمی هنری صنایع کاربردی شد.

تندخوانی 

تند خوانی مهارتی است که با استفاده از آن در مدت زمان کمتر و سریع تر همچنین با درک مطلب میتوانیم مطالعه کنیم. این عمل تنها به این معنا نیست که بتوانیم صرفا نوشته ای را با سرعت بیشتری بخوانیم. باید فاکتور های مختلفی را رعایت کرد.
یادگیری تند خوانی باید دقیق و اصول باشد.
اگر ما بتوانیم بدون درک مطلب و فهم موضوع تند بخوانیم برای ما فایده ای نخواهد داشت. 

محاسبات سریع

اگر دقت داشته باشید همیشه در حل کردن محاسبات زمان زیادی باید بگزاریم تا به جواب برسیم مثلا یکی از روش هایی که امروزه
کاربرد دارد و در مدرسه هم از این گونه روش استفاده میکنند این است که اعداد را ستونی مینوسند و به دهگان یا صدگان عدد قرض
میدادند با این روش هم میتوان محاسبات را حل کرد اما مدت زمان زیادی طول میکشد. 

برنامه ریزی تحصیلی 

در دنیای مدرن امروز اگر بخواهیم از اطرافیان خود پیشی بگیریم و انسان موفق تری از لحاظ کاری و تحصیلی باشیم ، باید ارزش برنامه ریزی را درک ، و در زندگی خود به کار گیریم. یکی از جنبه های مهم برنامه ریزی ، برنامه ریزی تحصیلی می باشد. که متاسفانه اکثر دانش آموزان و دانش جویان ، آن را رعایت نمی کنند. همین امر موجب دلسردی و ناامیدی افراد از تحصیلاتشان می شود.